TEŞHİR MAĞAZAMIZ

TEŞHİR MAĞAZAMIZI
ZİYARET EDİN

Ertuğrulgazi Mah. Kutlu Sk.
No:15  Çankaya/Ankara

İMALATHANE

İMALATHANEMİZİ
ZİYARET EDİN

Ziya Oralay Cad. 160
Çankaya / Ankara

KRC MOBİLYA TASARIM MERKEZİ

SIK SORULAN SORULAR

Köşe Takımı alırken nelere dikkat etmeliyim?

Oturumu rahat, arkalığı çıkıntısız ve düzgün olmalı. İskeleti kuvvetli olmalı; gıcırdamamalı, sallanmamalı. İskelet ve köşeler kumaş ile iyi bir şekilde kaplanmış olmalı. Köşeler iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış olmalı. Dikişler ve biyeler düzgün olmalı. Desenler ortalanmış olmalı ve çizgiler dikişler uyumlu olmalı. Minderler esnek olmalı, koltukla tam uyumlu olmalı. Kanepe ve koltuk üzerindeki düğmeler güvenli bir biçimde dikilmiş olmalı. Sürekli kullanılacak olan ürünler sağlam ve sık dokunmuş olmalı. Temizlemek üzere çıkarılabilecek parçalar yırtılmayacak bir üründen yapılmış olmalı. Her pozisyon için oturma dengesi iyi sağlanmış olmalı.

Mobilya satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Mobilyaların insan hayatındaki önemi çok büyüktür. Bedenen ve tikren dinlenmeye ihtiyacı olan insanın aradığı rahatlık ve huzur, kullanışlı ve iyi döşenmiş mobilya ile elde edilebilir. Kötü bir mobilya, sebep olduğu sırt, adale, bel ve ayak ağrıları gibi zararları yanında psikolojik olarak da kişiyi rahatsız ve huzursuz eder. Bunun yanı sıra vaktinden önce bozulur, eskir ve kısa bir zaman sonra da onarılması ve yenilenmesi zorunlu hale gelir. Bu yüzden mobilyaların seçiminin iyi yapılması gerekir

Koltuk takımı satın almadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Aile bütçesi ön planda tutularak koltuk takımı ve mobilyanın kullanılma amacı, dekorasyondaki yeri ve önemi dikkate alınıp, ihtiyaç durumu ortaya çıkarılmalıdır. Bu durumda yalnız yeni alınacaklar değil, varsa eski eşyaları da dikkate almak ve düşünmek gerekir. Mobilyaların seçiminde ihtiyaçlar, ekonomik durum ve zevk oldukça önemlidir. Ayrıca kullanışlılık, sağlamlık ve uzun ömürlülük gibi hususlar da önemle göz önünde tutulmalıdır. Ayrıca tüm sorularınız için Kargılı mobilya ücretsiz online mobilya danışmanlığı hizmetini kullanabilirsiniz.

Evime yeni bir renk katmak için ne yapmalıyım?
Eğer evinize yeni bir renk eklemeyi düşünüyorsanız, öncelikle tek bir odanızda denemelerde bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Burada biraz eğlenin. Duvarları kırmızıya boyayın veya cilalı döşemeleri deneyin. Böylece nasıl bir görünümü seveceğinizi anlarsınız. Daha kolay bir yaklaşımla deneme yapmak için evinizdeki sanat eserlerini ya da aksesuarlarınızı bir araya getirin. Örneğin tün odanın görünümünü değiştirebilecek mavi porselen bir lamba, odanızı boyarken sizin için doğru bir ipucu olabilir. Tüm evinizi renklendirmek konusunda kararlıysanız, unutmayın renkleri evinize aşamalı olarak akıtmalısınız. Ayrıca renk seçimlerinizi bir seferde yapmak zorunda değilsiniz.
 
Farklı kumaşları nasıl uyumlu bir şekilde bir arada kullanabilirim?
Kumaşları karıştırmak ve uyumlu hale getirmek kendi kişisel stilinizi ortaya çıkaracaktır. Bizler kendimizi nasıl giydiriyorsak aynı şekilde odalarımızı tasarlıyoruz. Size ilk adım olarak kareli kumaşlarla başlamanızı ve bu kumaşı çizgili kumaşla tamamlamanızı öneriyoruz. Eğer canlı bir renk eklemek istiyorsanız; kırmızı, deve kuşu tüyü bir yastık tecrübesini yaşayarak odanıza kişisel stilinizi hoş bir şekilde yansıtan renk ve doku katabilirsiniz. Kumaşları, desenleri ve renkleri bir arada kullanmaktan kaçınmayın. Farklı unsurların zenginliğini karıştırma ve dengelemede harmoni ve güzellik yattığını düşünüyoruz.
 
Bir odanın görünümünü değiştirmenin en kolay yolu nedir?
Renk, bir odanın görünümünü değiştirmenin en kolay yoludur. Soğuk kış aylarında koyu renkleri kullanmak çok güzel sonuçlar verir. Farklı bir şeyler denemek isterseniz, beyazı; hardal sarısı, gösterişli devetüyü dokular ya da kahverengi tonlarıyla davetkar bir kış sığınağına dönüştürebilirsiniz. Evinize tam anlamıyla uyacak sevdiğiniz renkleri seçme sürecinin tadını çıkarın ve en önemlisi yeni bir şeyler denemekten korkmayın.
 
TEKLİF, ÖN KEŞİF VE İLETİŞİM FORMU

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYİNİZ.